Відгуки

Fast-track Online Norskkurs A1

    трав. 27, 2024

    Jelly Luz

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Interactive participation, and active discussion.

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    a bit fast, but manageble

    Чим цей курс був корисним для вас?

    Actual usage of Vocabulary words.

    трав. 27, 2024

    Natieli

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Yngvil way of teaching for completely beginners in Norwegian was really good

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    I felt like this was not very organized with two teachers, and would have been better with just one teacher on both days. Also we didn’t have classes on some days due to absence of teachers, and I only had one of several assignments submitted that were corrected, the others are still pending there after several weeks.

    Чим цей курс був корисним для вас?

    Was good to learn vocabulary and start learning some grammar, but hard to assimilate all the grammar in this short amount of time on the express course

    трав. 25, 2024

    MANJUSHREE

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    The exercises and basic things in good explanation

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    Ingenting

    Чим цей курс був корисним для вас?

    In many ways. Understanding grammar, trying to speak.

    трав. 24, 2024

    Rana

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Everything

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    Nothing

    Чим цей курс був корисним для вас?

    To communicate

    трав. 24, 2024

    Sabiha

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    I find online platform practice enjoyable because the chapters are organized and also,the teacher Hadi is experienced which makes the syllabus easy and can be completed faster.

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    Everything is ok.

    Чим цей курс був корисним для вас?

    It is helpful for achieving the goal of learning a language faster.

    трав. 23, 2024

    Kirsten

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Enthousiasm

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    It is a challenge to attend the online classes for me personally. So I haven’t been able to follow these classes the last month due to work and other commitments. I try to do the online self study as much as possible. But I am a bit behind with homework due to its amount in combination with my (above mentioned) personal situation, so that is another reason not to attend te online classes, which I regret.

    Чим цей курс був корисним для вас?

    Combination of self study, classes and assignments

    трав. 23, 2024

    Shamil

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    interactive

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    N/A

    Чим цей курс був корисним для вас?

    to uplift my knowledge of Norwegian

    трав. 21, 2024

    Mohammed Ayalew

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    I learn the basics

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    nothing almost

    Чим цей курс був корисним для вас?

    to prepare and to have interest in the language

    трав. 16, 2024

    Eunice Jade

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Right pace of learning through online courses and everyone is being recognized by Hadi during classes.

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    There are some lessons that I do not understand, sometimes we just get too fast so I cannot follow. But after classes I repeat the lesson read again the presentation to learn.

    Чим цей курс був корисним для вас?

    Veldig nyttig ☺

    трав. 16, 2024

    Kevin Tiow Wee

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Enjoyable and no-stress throughout, the writing exercises on the Board is really good method to exercise Norwegian writing.

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    Would be good to have some feedback from the writing exercise from the board.
    On the other hand, as it is not very engaging method from other students, so I understand the teacher does not check for submission on the board. :)

    Чим цей курс був корисним для вас?

    I think I am ready to move on to the next level, tougher challenge ahead!!!