Відгуки

Fast-track Online Norskkurs A1

    вер. 24, 2024

    Alice

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    The explanations and additional information to cultural aspects. The lessons are well structured and interactive.

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    For me the pace of the course is sometimes too fast. I would prefer a course which takes 4 months instead of 2.

    Чим цей курс був корисним для вас?

    I get to know basic norwegian words and grammar for everyday life. I receive background information on cultural issues.

    вер. 17, 2024

    Meeyad

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    The engagement among students

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    The slow pace of the instructor and the dialect makes it hard to understand at times

    Чим цей курс був корисним для вас?

    It helped me get some understanding of the basic Norwegian grammar

    вер. 15, 2024

    Vishnu

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Very Good course instructors

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    Everything is good

    Чим цей курс був корисним для вас?

    Helps in learning norwegian course

    вер. 13, 2024

    Christine

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    The material

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    Rigid - 2hs twice a week not changeable

    Чим цей курс був корисним для вас?

    not really because it was not flexible enough

    вер. 12, 2024

    Kalyani Nimish

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Instructure explains grammer/overall language nicely. Gives examples and comparisons with English language as well. Learning with games is also fun and there is interaction with other participants.

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    NA

    Чим цей курс був корисним для вас?

    To be able to communicate in Norwegian, for longer stay in Norway. Also for job search.

    вер. 12, 2024

    Joanna

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    It's well organized and Gosia is a goo teacher

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    I started the course with already a lot of knowledge on the A1 level, so it feel frustrating when few people in the class clearly need much more time than other and I feel like my study time is being wasted

    Чим цей курс був корисним для вас?

    In learning grammar and talking

    вер. 11, 2024

    Hope Pedrigal

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Easy to follow

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    Not enough time

    Чим цей курс був корисним для вас?

    Makes me dive deeper into norsk

    вер. 11, 2024

    Ilakiya

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    I like the teaching method and the contents of this course

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    -

    Чим цей курс був корисним для вас?

    This course will help me improve my language skills in terms of fluency and vocabulary

    вер. 09, 2024

    Phyu Phyu

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    Face to Face conversation with teacher

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    Nothing

    Чим цей курс був корисним для вас?

    It's helping me with grammar and vocabulary and it's improving my pronunciation.

    вер. 09, 2024

    Tasneem

    Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?

    The practice with interactive activities after every concept

    Що вам не сподобалося в цьому курсі?

    nothing

    Чим цей курс був корисним для вас?

    Understanding the language and being ore confident with my peers