Відгуки
Fast-track Online Norskkurs A1
-
лют. 12, 2025
Rahul
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
Our teacher Solveig was great in explaining and taking us through the tricky bits about the Norwegian language.
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
The speed of the A1 fast track course, felt its more for people with some experience.
Чим цей курс був корисним для вас?
I am learning the basics and picking up the structure
-
лют. 11, 2025
Sidney Carina
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
the online learning sources
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
In the last couple of lessons I have been struggling with getting the most out of the classes as I seem to be paired with the same people.
The struggle with that is no one ever takes a screenshot and no one seems to listen to the task. On top of that I have noticed how a few participants have a high level of background noice which makes it difficult to focus at the task at hand.
I get the impression that they do not take the class seriously and simply put, don’t pay attention.
For me this does not make the class enjoyable and useful. and simply the price is too high for me to sit there and having to explain the task multiple times and no practice time!Чим цей курс був корисним для вас?
I learned Norwegian on A1 level
-
лют. 10, 2025
Christopher
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
Many things but most of all that the teaching is based in English at A1. Other courses I have attempted to start were Norsk only from day 1.
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Nothing to critique the course has been an excellent experience so far
Чим цей курс був корисним для вас?
Providing a structured and easy access way into starting a new language
-
лют. 06, 2025
Kenechukwu Obinna
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
The tutor detailed presentation and interactive session with others
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
I think everything is fine sofar
Чим цей курс був корисним для вас?
Learning new words, sentences and vocabularies
-
лют. 06, 2025
Abby
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
Being enrolled in this course is beneficial for me. Since I joined last month, I already learned a lot of Norwegian words. Hadi made sure that every single one of her student get to read, practice and speak the language. She uses breakout room in zoom so we can have the opportunity to practice Norsk with our classmates.
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Although we can attend live classes, its different when we study with Hadi because its more student-centered than teacher-centered. Hadi focuses on each of her student. So, it would have been better if we have more hours with her.
Чим цей курс був корисним для вас?
I get to be familiar with so many words in Norsk that I can use in the future. I get to know how to tell the time, ask for the price, introduce myself, and ask other people some basic questions.
-
лют. 04, 2025
Natalia
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
That it was engaging :)
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
I felt sometimes we were a bit behind schedule, or rushing a bit in some parts to catch up.
Чим цей курс був корисним для вас?
It was good to be introduced to Norwegian. The material is also good.
-
лют. 04, 2025
Chaitra
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
the learning materials and the assignments
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
in learning material and some assignments should have the english translation
Чим цей курс був корисним для вас?
its very helpful for me to get a job
-
лют. 04, 2025
Maftunakhon
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
The teaching system and instructor are super
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
I like everything
Чим цей курс був корисним для вас?
To learn norwegian and to live in this culture
-
лют. 04, 2025
John
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
Hadi makes sure you listen
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
It's quite fast
Чим цей курс був корисним для вас?
Practice speaking with other
-
лют. 03, 2025
Svitlana
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
online materials
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Very boring online classes for Half level, poorly managed
Чим цей курс був корисним для вас?
time gained for PR