Відгуки
Fast-track Online Norskkurs A1
-
бер. 25, 2026
Nyasha
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
He explained in detail.
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Nothing, i loved my class. I hope to have him for A2
Чим цей курс був корисним для вас?
It was thorough, i learnt in detail
-
бер. 23, 2026
Mary Grace
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
explanations are well detailed
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Nothing
Чим цей курс був корисним для вас?
Jegj kan lese og snakker norski
-
лют. 27, 2026
Lisa
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
The upbeat humour, the explanations - very clear.
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Nothing much to say.
Чим цей курс був корисним для вас?
Oh, built my confidence tremendously. My neighbours cannot believe how well I am doing in Norsk.
-
лют. 26, 2026
Grainne
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
The teacher was very engaging and informative
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Nothing about the course, just maybe I needed a regular class instead of intensive
Чим цей курс був корисним для вас?
Yes, shows me where I need to focus
-
лют. 25, 2026
Pallavi
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
engaging
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
the pace is too fast
Чим цей курс був корисним для вас?
the daily activities helped a lot
-
лют. 24, 2026
Rute
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
A dynamic and engaging course where learning is fun and explanations are very clear.
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Nothing. The course has been very good all the time.
Чим цей курс був корисним для вас?
Very helpful
-
лют. 24, 2026
Susana
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
Teacher is funny, group is not very big, we get to participate a lot.
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Too much english. I would like to listen to more norsk and english as a support language.
Чим цей курс був корисним для вас?
With the course and the lessons by myself I have learned a lot
-
лют. 24, 2026
Ivan Veszelin
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
The presentations are informative. There is some work group
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
It is a bit too theoretical. A lot of explanations by the teacher and a lot less practice. Reading texts/sentences one by one in the big group is total waste of time and it takes a lot of time. Sometimes we skip things from the presentations or go too fast through slides just to be on track. I feel there is a lot of explanations and examples that are not 100% relevant to the current topic
Чим цей курс був корисним для вас?
I can feel I learn the language but I spend quite some time on the app too
-
лют. 23, 2026
Barbara
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
I really like how she explains everything and takes the time to do so thoroughly. Though the course is very fast, her explanations are great and relevant. There's a good mixture of explaining grammar, practice, break out rooms, and kahoot.
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Perhaps is a bit too fast. A solution could be to give students access to the material in advance of starting the course (approx 2 weeks) so that the student can go over the material and start with some "advantage". Otherwise is a bit much and requires a lot of studying to keep up with the pace.
Чим цей курс був корисним для вас?
I am learning Norwegian and Margareth explains everything really well.
-
лют. 23, 2026
SANJEEV
Що вам найбільше сподобалося в цьому курсі?
The way she teaches and easy to understand.
Що вам не сподобалося в цьому курсі?
Some words are difficult to understand.
Чим цей курс був корисним для вас?
Room group discussion